Jak samodzielnie zapakować swoje mienie?

Jak uniknąć stresu przy przeprowadzce?
10 grudnia 2014
Kiedy warto zacząć planować przeprowadzkę?
10 grudnia 2014
Pokaż wszystko

Jak samodzielnie zapakować swoje mienie?

przeprowadzki1Przeprowadzka to wbrew pozorom bardzo złożony proces logistyczny. Aby odbyła się ona bez zbędnego stresu i chaosu na kilka tygodni przed jej rozpoczęciem powinniśmy skrupulatnie rozpisać plan którego będziemy się trzymać. W swoim planie powinniśmy uwzględnić dokładną datę oraz godzinę rozpoczęcia przeprowadzki, wyselekcjonowanie rzeczy które pojadą do nowej lokalizacji, wybrać firmę przeprowadzkową, dopilnować wszelkich formalności powiązanych z opuszczeniem dotychczasowej lokalizacji i zajęciem nowego lokum oraz wstępnie przygotować swoje mienie do transportu.

Grupowanie

Podczas pakowania rzeczy przy przeprowadzce najlepiej podzielić je na grupy. Przeważnie grupujemy przedmioty na meble duże gabarytowo, meble małe, sprzęt rtv i agd, tekstylia, drobiazgi osobiste, przedmioty ruchome/mobilne oraz inne przedmioty nie wpisujące się do żadnej z powyższych grup.

Pakowanie

Meblościanki, meble wolnostojące małe i duże zabezpieczamy dookoła folią, kocem bądź wykładziną welurową. Sprzęt rtv i agd dodatkowo zabezpieczamy folią bąbelkową oraz tekturą. Tekstylia (ubrania, kołdry, poduszki itd.) pakujemy do szczelnych worków foliowych zabezpieczając je przed kurzem i wilgocią. Drobiazgi osobiste, kosmetyki, płyty cd, akcesoria domowe pakujemy do kartonów tekturowych oraz pojemników plastikowych różnej wielkości. Następnie kartony i pojemniki zaklejamy szeroką taśmą klejącą. Całą resztę przedmiotów zabezpieczamy tak aby podczas transportu nie poniosły żadnej szkody oraz nie uszkodziły innych.

Cała reszta zostaje w kwestii firmy przeprowadzkowej, która podczas załadunku dodatkowo zabezpieczy transportowany towar, rozplanuje ułożenie przedmiotów na samochodzie oraz zepnie ładunek w celu uniemożliwienia jemu nieplanowego przemieszczenia.

Dodaj komentarz