Jak uniknąć stresu przy przeprowadzce?

Statystyczny Polak nie przeprowadza się zbyt często dlatego zmiana naszego otoczenia może być stresującym przeżyciem. Przeprowadzka może u takiej osoby wywołać skrajne emocje. Jak zatem uniknąć stresu związanego z przeprowadzką? Czy jest na to jakaś sprawdzona recepta?

Zawsze gdy nasi zestresowani Klienci pytają nas co mają zrobić, żeby przeprowadzka przebiegła bez zakłóceń udzielamy kilku porad i wskazówek do których prosimy żeby się zastosowali. Odpowiedni plan działania pozwala na wypracowanie schematu który pozwala na wypracowanie odpowiedniego toku działania. I tak dla przykładu pamiętajmy o tym, żeby nasze rzeczy pakować do kartonów tematycznie. Jeżeli mamy filiżanki to spakujmy je do jednego (bądź dwóch) kartonów – nie mieszajmy szkła/porcelany z innymi drobiazgami. Dodatkowo warto sobie poszczególne kartony odpowiednio oznaczyć. Pracownicy z naszej firmy otrzymają wyraźną informację, że w kartonie znajduje się szkło bądź porcelana i należy ją dodatkowo zabezpieczyć na samochodzie. Dodatkowo w momencie kiedy będziemy już w naszym nowym mieszkaniu bądź domu to doskonale będziemy wiedzieć w którym kartonie co mamy.

Pakowanie to także selekcja drobiazgów pod kątem przydatności. Jeżeli znajdziemy przedmiot który do niczego nam się już nie przyda a zagraci nam nowe pomieszczenia to można taki przedmiot sprzedać bądź po prostu go wyrzucić. Przeprowadzka to doskonały moment na kompleksowe sprzątanie! 🙂

Przygotuj odpowiednio meble do transportu. Wyjęcie półek, zabezpieczenie drzwi naszej szafy czy po prostu rozkręcenie łóżka ma ogromne zalety dla Ciebie i dla nas. Przede wszystkim zaoszczędzasz czas a przez to także przeprowadzka jest tańsza. My skupiamy się na zniesieniu Twojego mienia i zabezpieczeniu go na samochodzie, nie musimy poświęcać dodatkowego czasu na rozkręcenie szafy czy łóżka.

Sprzęt AGD i RTV również warto odpowiednio zabezpieczyć. Jeżeli posiadasz karton od telewizora to warto go odkopać z piwnicy i włożyć do niego Twój telewizor. Będzie on na pewno wtedy dobrze zabezpieczony w transporcie.

Przeprowadzka nie musi być dla Ciebie stresującym przeżyciem. Zachęcamy do wdrażania powyższych wskazówek przy przeprowadzce a zapewniamy, że sam proces przeprowadzki będzie dla Państwa o wiele mniej stresującym doświadczeniem. W przypadku pytań jesteśmy do Państwa dyspozycji – udzielimy odpowiedzi na wszystkie Państwa pytania dotyczące transportu bądź przeprowadzki.

Dodaj komentarz