Jakie błędy popełniamy podczas przeprowadzki?

Co wpływa na koszt przeprowadzki?
10 grudnia 2014
Jak uniknąć stresu przy przeprowadzce?
10 grudnia 2014
Pokaż wszystko

Jakie błędy popełniamy podczas przeprowadzki?

Przeprowadzka dla większości z nas bardzo stresujący moment… a tam gdzie pojawia się stres pojawiają się także błędy. Poniżej prezentujemy krótką listę najczęstszych błędów popełnianych podczas przeprowadzki.

 

 • To już się na pewno do niczego się nie przyda
  Bardzo często przeprowadzka to także czas na selekcję naszych rzeczy. Wiele z nich ląduje w śmieciach ponieważ nam się one już nie przydadzą. Niestety bardzo często i pochopnie odnosimy się do niektórych przedmiotów a później w nowym domu bądź mieszkaniu przywołujemy je w myślach, że teraz bardzo by się nam przydały.Rada: selekcjonujmy rozsądnie rzeczy które nam się już nie przydadzą;Przeprowadzki
 • Kartony załadowane „jak leci”
  To drugi bardzo poważny błąd który może nas słono kosztować. Kartony powinny być pakowane z podziałem na rodzaje przedmiotów: szkoło do szkła, obrazy do obrazów, książki do książek. Dodatkowo każdy karton warto opisać ponieważ w nowej lokalizacji łatwiej nam będzie to rozpakować a po drugie przy przenoszeniu, kartony oznaczone jako szkło będą zabezpieczone we właściwy sposób przez co unikniemy strat w postaci np. zbitych szklanek.Rada: kartony należy odpowiednio oznaczać.
 • Brak jakiegokolwiek planu działania
  Bez względu na to czy przeprowadzamy się z apartament czy małej kawalerki potrzebny jest nam plan działania. Bez niego nasza przeprowadzka pochłonie o wiele więcej czasu a także stresu. Warto usiąść i spisać sobie dokładnie co po kolei będziemy robić.
 • Szafa czy łóżko nie waży 5kg
  Pamiętajmy, że podczas przeprowadzki prócz naszego drobnego mienia są także szafy, komody czy łóżka. I nie ważą one po 3,5,7kg. Nie wszystko jesteśmy wstanie zrobić samemu dlatego warto również o tym fakcie pomyśleć.

Pamiętajmy, że jeżeli nie podołacie przeprowadzce to zawsze można wynająć firmę przeprowadzkową która zajmie się za nas całą przeprowadzką.

Jeżeli jesteś zainteresowany taką usługą to zachęcamy do kontaktu z nami.

Comments are closed.